ד''ר הדרה שפלן קצב

בוגרות יקרות ובוגר יקר,

תודה על שבחרתם/ן לבלות את 4 השנים החשובות הללו של חייכם/ן איתנו!

מקווה שבמשך הלימודים אפשרנו לכם/ן להשכיל, לדעת ליפול ולקום, לדעת לבחור, לדעת...

אמנם אין שום דרך לסכם את ארבע השנים המשותפות שלנו ביחד, אך בהחלט יש דרך להודות לכן/ם על אותן שנים בהן ליוויתי ולימדתי אתכן/ם ולא פחות מכך למדתי מכם/ן.

למדתי נקודות מבט חדשות, התמודדות עם אתגרים ומורכבויות, למדתי על נפש האדם ועל טיבה של אמנות, כל יום מחדש.

אפשרתם/ן, תוך סגולות מיוחדות של כל אחד ואחת כיחידים/ות וגם כקבוצה, לכונן מחלקה לאמנות ולחינוך אחרת ומיוחדת. אני מודה לכם/ן על כך ועל 4 שנים מאתגרות, מרגשות ומתגמלות.

תערוכת גמר היא ציון דרך בדרככם/ן האמנותית. מצד אחד היא סיכום של 4 שנים בה התכנסו ונאספו עשרות ומאות שעות לימוד, חינוך והעשרה שיצאו לפועל בשיתוף עם סגל המרצים/ות המסור והמקצועי. מצד שני היא גם צעד קדימה לקראת השנים המקצועיות העתידיות.

נקודת סוף/התחלה שכזו היא מקום מצוין להתבונן על האתגרים איתם התמודדתם/ן במשך שנות הלימוד. הפכתם/ן לאמנים/ות רב תחומיים אשר כל מדיום וכל כלי יכול להיות אמצעי הבעה ואמירה אמנותית. התערוכה משלבת ביד אמונה וידיאו, צילום, פיסול ומיצב, ציור ומיצג בתוך עולם של מודעות אישית וחברתית והבנה פילוסופית. היא גם מראה את הייחוד של כל אחד ואחת מכם/ן.

בתערוכה קבוצתית זו כל פרויקט גמר מציע אפשרות אחרת למבט על העולם ועל היוצרים/ות אותו. כולם מעידים על ההתפתחות המיוחדת של כל אחת ואחד מכן/ם במהלך 4 השנים אך גם על שימור הניצוץ עמו הגעתן/ם ללימודים בשנה הראשונה.

מאחלת לכן/ם לשמור על ניצוץ זה ובד בבד להמשיך להתקדם ולהתפתח תוך הבנת הכלים שקיבלתם/ן, החופש בבחירה של אותם כלים שמתאימים/ן לכן/ם באופן אינדיבידואלי והאתגר ליישם אותם באמנות ובחינוך.

למדתם/ן חינוך כדי להיות מורים/ות לאמנות אך גם כדי להיות אמנים/ות בעלי ובעלות מודעות לזולת ולצרכיו, מעורבות חברתית, אחריות ונקיטת עמדה והבנה שבכוחה של האמנות לחולל שינוי.

אני שולחת לכם/ן את ברכת הדרך, כבר מתגעגעת ! ומקווה שכל אחת ואחד מכם ימשיך ותמשיך בעשייה אמנותית אשר איננה נפרדת מהחיים עצמם ואף איננה נעלית מהם. אמנותכם/ן היא חלק מחייכם/ן וכשם שהיא מעלה שאלות אישיות של זהות ושייכות, חיים ומוות, סדר ומרחב, ביקורת ומחאה כך היא גם מתייחסת לזולת ששואל שאלות דומות.

 

בשמי ובשם כל מרצי ומרצות המחלקה

בהצלחה!

הדרה שפלן קצב

ראש המחלקה לאמנות